Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Urlop letni może być świetną okolicznością, aby dać czas swojemu czworonogowi. Wyjazd z ulubionym psim kompanem to rewelacyjna opcja, żeby odpocząć, równocześnie ofiarując psu chwilę. W lecietrzeba uważać na kleszczach, gdyż wszystkie zwierzęta domowe są na nie podatne. Rasy psów, które potrzebują sporo ruchu na świeżym powietrzu, takie jak labradory, notorycznie mają kleszcze. W jaki sposób można uchronić swoje zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą receptą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy różnorodne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże na kleszcze odznaczają się długotrwałą efektywnością oraz niską ceną. Są produkowane na potrzeby ras psów różnorodnych wymiarów, dzięki czemu z łatwością dostaniemy średnicę odpowiednią dla wielkości swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne używane w obrożach przeciw kleszczom są olejkami eterycznymi oraz substancjami syntetycznymi. Syntetyczne cechują się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Ilość środka działającego na kleszcze musi być odpowiednia do masy zwierzaka, należy więc sprawdzić przed nałożeniem, że wybrana obroża przeciw kleszczom jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Znanym dystrybutorem obróż na kleszcze jest marka Bayer, która produkuje obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, które są bezwonnymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Istnieją dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt poniżej 8kg oraz dla zwierząt większych niż 8kg. Obroże Foresto są zarówno na kleszcze i przeciwpchelne, więc zapewniają kompleksową obronę psiaka. Obroża dla psa działa nawet do 8 miesięcy, a do tego jest aktywna od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami licznych groźnych chorób zakaźnych, jak na przykład borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Rasy psów z chęcią przebywające w trawie, takie jak labradory, wymagają szczególnej profilaktyki w formie środków na kleszcze, ponieważ zarażenie spowodowana złapaniem kleszcza wnosi ryzyko powikłań naszego psa. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze zmniejsza ryzyko zaatakowania zwierzaka przez kleszcza, dzięki czemu pozwala ochronę przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, lubiące wodę konieczna jest dodatkowa profilaktyka, przykładowo w postaci zakropień zawierających preparat na kleszcze lub profesjonalne szampony działające przeciwpasożytniczo. Aby chronić naszego psa podczas wakacyjnej wyprawy trzeba zaopatrzyć się w skuteczne środki na kleszcze dla psa.

szelki dla psa https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-na-spacer_Szelki-dla-psa-32926.html